جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سبد خرید
ساعت مد

مدرسه آموزش مد و فشن

استایل شخصی

برای اینکه ظاهری جذاب داشته باشید حتما لازم نیست از جدید‌ترین ترندهای مد پیروی کنید، بلکه می‌توانید استایل شخصی خودتان را تعریف کنید و به این استایل پایبند باشید. البته شخصی سازی استایل به این معنی نیست که از ترندهای دنیای مد دور شوید، بلکه زمانی که استایل شخصی‌تان را برای خودتان تعریف می‌کنید، می‌توانید آن بخش از ترندهایی که با روحیات و سبک شما سازگار است را پیدا کنید و مطابق آنها لباس بپوشید.

استایل شخصی چیست

استایل شخصی چیست؟

کلمه‌ی استایل یا style مخفف و کوچک شده‌ی personal style یا استایل شخصی است. استایل یعنی یک راه بیانِ منحصربفرد برای نشان دادن شخصیت و اعتماد بنفس فرد است.

در واقع استایل یک فرد بیشتر نشان دهنده‌ی علایق او است. زیرا تمامی اجزاء استفاده شده مانند لباس، اکسسوری و رنگ‌ها انتخاب شخصی او است. استایل فردی هر شخص ماندگار و منحصربفرد است. با آموزش نرم افزار مارولوس می‌توانید به راحتی به طراحی استایل شخصی بپردازید. personal style یک مفهوم بی‌انتها و بسیار گسترده است. ممکن است فردی بسیار شیک‌پوش باشد اما از ترندهای مد پیروی نکند، بلکه اصول زیبایی شناسی خاص خود را داشته باشد. در واقع زمانی که شما سراغ ساختن استایل شخصی می‌روید بر اساس سلیقه و خلق و خویتان اصولی را برای لباس پوشیدنتان تعیین می‌کنید که در شما حس خوبی ایجاد کنند.

انواع استایل شخصی

انواع استایل شخصی

در حوزه مد و فشن تعداد بیشماری از استایل وجود دارد که دانستن آنها به شما کمک می‌کند تا شخصی سازی استایل را به راحتی انجام دهید. همچنین با آموزش مولاژ می‌توانید به راحتی آنها را ایجاد کنید

 • استایل کلاسیک: استایلی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. برش‌ها و فرم‌ها در این استایل کلاسیک هستند. خوش‌دوخت بودن لباس‌ها و کیفیت مهم است.
 • استایل گِلَم Glam: استایلی پر از زرق و برق، زیورالات مورد توجه Statement ، چرم و خز. حس لوکس بودن و غیره.
 • استایل بوهو، بوهمین: استایلی پر از فرم‌های آزاد، طرح‌های سنتی و گلدار، زیورالات شلوغ و لایه لایه، دستمال سر، فرینج یا ریش ریش.
 • استایل کژوال: استایلی که در آن راحتی الویت است. مثل شلوار جین و تیشرت. پارچه‌های کاربردی و راحت. فرم‌های نسبتا آزاد و اکسسوری‌ها و زیورآلات مینیمال و کاربردی.
 • استایل مینیمال: رنگ‌های خنثی، برش‌های ساختارمند، طرح‌های ساده، سیلوئت‌های نسبتا آزاد.
 • استایل رمانتیک: استایلی پر از ظرافت، رنگ‌های ملایم، تور، دانتل، پارچه‌های ریزش‌دار و طرح‌های گلدار.
 • استایل اسپرت: لباس‌های اسپرت مثل سوییشرت، شلوارهای جاگر، لگینگ و یوگا و کفش‌های اسپرت و ورزشی.

چگونه استایل خودم را پیدا کنم؟

چگونه استایل خودم را پیدا کنم؟

 • بدون شک لباس‌های “دمده” شما را صاحب یک استایل خاص نمی‌کنند. پیروی از ترندها باید و نبایدی ندارد، اما برای رسیدن به personal style، بهتر است دست کم از آنها بی خبر نباشیم.دنیال کردن مد روز می‌تواند تاثیر چشم گیری در داشتن استایل منحصربه فرد داشته باشد.
 • تمام لباس‌هایتان را بیرون بیاورید و روی زمین پچینید. برای شناخت استایل منحصر به فرد خود به کمد لباستان نگاه کنید. از کدام برندها بیشتر خرید می‌کنید. کدام لباس‌ها را بیشتر می‌پوشید. در کدام لباس‌ها احساس راحتی بیشتری می‌کنید. وقتی کدام لباس‌ها را می‌پوشید از استایلتان تعریف می‌کنند و می‌شنوید که چقدر آن لباس‌ها یا رنگ‌هایشان به شما می‌آید.
 • استایل‌های مختلف را بررسی کنید و ببینید از کدامیک خوشتان می‌آید. چه خصوصیاتی را درمورد هرکدام از این استایل‌ها بیشتر دوست دارید.
 • بدون شک شما هم به یک تکه از استایلتان علاقه بیشتری دارید؛ حال این آیتم می‌تواند کفش باشد یا کت! بیشتر تمرکزتان را روی آیتم مورد علاقتان بگذارید. همین لباس یا اکسسوری خیلی مهم می‌تواند نقطه عطف personal style شما باشد.
 • به طور مثال شما عاشق رنگ زرد هستید. خیلی ناخودآگاه این رنگ در همه استایل‌هایتان دیده می‌شود. یکی از آسانترین راه‌ها پیروی از رنگی است که عاشقش هستید. طوری لباس بپوشید که هرکس رنگ محبوبتان را دید خواه ناخواه یاد شما بیفتد.
 • در دوستان و آشنایان استایل چه کسی را می‌پسندید. چه کسی از نظر شما خوشتیپ است. استایل و نحوه پوشش این افراد چه خصوصیاتی دارد که شما دوست دارید. استایل سلبریتی‌های مورد علاقه خود را بررسی کنید. می‌توانید عکس استایل‌های مورد علاقه خود را در جایی ذخیره کنید. این عکس‌ها می‌توانند برای پیدا کردن استایل شخصی شما کمک‌کننده و الهام‌بخش باشند.
 • برای ساخت تیپ شخصی، فرم اندام خود را پیدا کنید. به طور کلی فرم اندام خانم ها در پنج گروه تقسیم‌بندی می‌شود:

۱. تیپ بدنی مثلث وارونه

۲. تیم بدنی دایره

۳. تیپ بدنی گلابی

۴. تیپ بدنی مستطیل

۵. تیپ بدنی ساعت شنی

امضای شخصی در استایل

 چگونه در استایل خود امضای شخصی داشته باشم؟

یکی از مهم‌ترین قوانین رسیدن به یک استایل منحصر به فرد داشتن یک امضای شخصی است. کار سختی نیست، کافی است یک آیتم همیشگی در استایلتان داشته باشید. این ایتم می‌تواند شامل حال یک رنگ ثابت و یا یک اکسسوری ثابت باشد. گاهی فرد برای داشتن امضا در استایل سراغ کت چرم، رنگ مشکی، موی باب و کوتاه مانند آنا وینتور و یا عینک مانند کارل لاگرفلد می‌رود. پس این مسئله باید بر اساس راحتی و نظر شخصی هر فرد انتخاب شود.

تاثیر سن بر شخصی سازی استایل

تاثیر سن بر شخصی سازی استایل

جواب این سوال بستگی به خودتان دارد؛ یا با توجه به سنتان لباس انتخاب می‌کنید ، یا برای خود محدودیت سنی قائل نمی‌شوید! اما برای رسیدن به یک امضای شخصی، پیشنهاد ما این است که فاکتور سن را نیز در نظر بگیرید.

استایل شما نمایانگر درون و احساسات شماست.به طور مثال یک فرد ۲۰ ساله که سرتاسر وجودش پر از انرژی است از رنگ‌های شادتر و لباس‌های جسورتری استفاده می‌کند، استایل او کاملا ویژگی های سنش را دارد: پرانرژی و کنجکاو، جسور و مدرن! اما این به معنای ممنوعیت پوشیدن رنگ های شاد و جسور در سنین بالاتر نیست.

استایل‌های متفاوت قابلیت این را دارند تا شما را جوان‌تر یا حتی پیرتر از سن واقعیتان نشان دهند. با انتخاب برخی آیتم‌های مناسب سن و شخصیتتان می‌توانید استایلی داشته باشید تا آنچه که هستید را به نمایش بگذارد، نه جوانتر و نه پیرتر!

 تاثیر اجتماع بر شخصی سازی استایل

 تاثیر اجتماع و موقعیت اجتماعی بر شخصی سازی استایل

اجتماع و موقعیت اجتماعی تاثیر مستقیمی بر استایل شما دارد و به نحوی می‌تواند تعیین کننده استایل شخصی باشد.اگر کارمندید، معلم هستید یا شغل آزاد دارید مطمئنا دارای استایل مشخصی برای موقعیت خودتان در اجتماع هستید.حال یا شما این استایل را برای همیشه دارید، یا فقط در موقعیت‌های شغلی و یا به تقاضای شغلتان همواره با یک استایل در جامعه تردد می‌کنید. از همه این‌ها گذشته، موقعیت شغلی و اجتماعی می‌تواند تاثیر مستقیم بر روی شخصیت، برخورد و سبک زندگی شما بگذارد و شما را وادار کند تا همواره مناسب موقعیت اجتماعی خود رفتار کنید. درکنار این موضوع، موقعیت اقتصادی و بضاعت مالی نیز تاثیر کمی در داشتن استایل ندارد، اما این به این معنی نیست که شما حتما باید با پرداخت مبالغ زیاد صاحب یک استایل مشخص شوید.

 نکات مهم در مورد استایل شخصی

 نکات مهم در مورد استایل شخصی

خلق‌وخو و روحیه‌ی شما بسیار در استایل و تیپ شخصی و اصولی که برای خودتان می‌سازید موثر است. بر اساس خلق‌وخویتان ببینید چه فاکتورهایی در لباس پوشیدن برایتان مهم‌تر است؟ این‌که همواره شاد و سرزنده باشید و یا این‌که دیگران شما را به عنوان فردی رسمی و منظم بشناسند؟ آیا راحتی برای شما مهم‌تر است یا این که همواره شیک به نظر برسید؟ کدام فعالیت‌ها برای شما دلپذیر‌ترند؟ این‌که به یک رستوران شیک بروید یا با دوستان‌تان در یک کافه‌ی خودمانی شب‌نشینی کنید؟ به خاطر داشته باشید که هدف نهایی انتخاب استایل ، احساس رضایت است. استایل شخصی‌تان را طوری تعیین کنید که همواره حس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. انتخاب استایل و سبک شخصی چیزی نیست که بتوان یک شبه آن را انجام داد، اما این استراتژی‌ها همراه با خودشناسی و خلاقیت به شما کمک می‌کنند استایل شخصی‌تان را راحت‌تر تعیین کنید.

اشتراک گذاری
دوره های آنلاین,مجازی ساعت مد
آخرین مقالات مد و فشن
فهرست مطالب

saatemode
saatemode
دوره های آنلاین,مجازی ساعت مد
مقالات مرتبط

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *